Śniadanie wielkanocne 2015

Śniadanie wielkanocne 2015

Mazurscy ewangelicy po raz piąty spotkali się w Mikołajkach

Dnia 25.04 w hotelu Gołębiewski w Mikołajkach kolejny już raz odbyło się „śniadanie wielkanocne”, zorganizowane przez parafię ewangelicką z Mikołajek. Spotkania wielkanocne każdorazowo mają na celu skupić uczestników wokół wydarzeń z okresu Wielkiej nocy.

W tegorocznym spotkaniu wzięło udział 130 osób z pobliskich parafii, słowem podzielił się ks. Leszek Czyż z Wisły Malinki, a oprawę muzyczną zapewnił zespół „Cześć”
z tamtejszej parafii. W ramach spotkania odbyła się także promocja książki pani pastorowej Lidii Czyż „Mocniejsza niż śmierć”.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 9:30 od wspólnego śpiewu na sali konferencyjnej. Następną częścią było wspólne śniadanie, podczas którego można było posilić się fizycznie. Kolejne punkty spotkania dotyczyły już tylko sfery duchowej. Pierwszą atrakcją w głównej części śniadania wielkanocnego był występ grupy teatralnej ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Ukcie leżącej 14 km od Mikołajek. Przedstawienie wprowadziło wszystkich uczestników w tematykę śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.

Słowem podzielił się ks. Leszek Czyż, który odnosząc się do fragmentu
z Ewangelii Jana, wskazał na wciąż aktualne przesłanie Chrystusa ogłaszającego swoim uczniom blisko 2 tys. lat temu „pokój”. Także współcześnie Chrystus kieruje do każdego
z nas przesłanie „pokój wam”. To radosne przesłanie obejmuje całe życie grzesznego człowieka i wynika z odpuszczenia grzechów. Nasza postawa względem pokoju Chrystusa powinna znaleźć wyraz w słowach Piotra „Pan mój i Bóg mój”.

Po spotkaniu odbyła się promocja książki pani pastorowej Lidii Czyż „Mocniejsza niż śmierć”. Autorka przybliżyła tematykę książki i opowiedziała o następnej już prawie gotowej pozycji tym razem dotyczącej także Mazur. O swojej nowości poinformował także zespół „Cześć”. Już niedługo na rynek chrześcijański wejdzie nowa autorska płyta, której utwory mogliśmy usłyszeć podczas koncertu w ramach śniadania Wielkanocnego. Już nie możemy się doczekać.

Dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniu!

ks. Robert Augustyn