Wielki Tydzień i Wielkanoc

Wielki Tydzień i Wielkanoc

Szczególny czas w naszej Parafii

Okres pasyjny, a szczególnie Wielki Tydzień i Wielkanoc to szczególny okres w ciągu roku. Jest to czas zadumy i spotkań, podczas których rozważane jest znaczenie krzyża i pustego grobu. W naszej Parafii i prowadzonych przez nią ośrodkach diakonijnych obchody wydarzeń Wielkiego Tygodnia rozpoczęliśmy już w piątek 27 marca. Tego dnia najpierw spotkaliśmy się w kościele, aby obejrzeć misterium pasyjne przygotowane przez uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy. Naszymi gośćmi byli podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz uczniowie kilku klas miejscowego Gimnazjum.

Tego samego dnia popołudniu w naszym kościele rozpoczęła się Ekumeniczna Droga Krzyżowa, której uczestnicy wędrowali później ulicami Mikołajek, by zakończyć ją w kościele katolickim.

W Wielkim Tygodniu spotykaliśmy się w naszych ośrodkach na spotkaniach wielkanocnych. Oczywiście w centrum przezywania pasji Chrystusa stało nabożeństwo wielkopiątkowe, podczas którego śpiewał chór parafialny.

Wielkanoc jak zwykle przebiegała w radosnej atmosferze. Na nabożeństwie występował zespół dziecięcy, a swoim śpiewem służył chór.